Informace o nás


Našeho prvního labradora Jeffa jsme si přivezli 8.8.2009 z CHS z Vinice a původní záměr byl pouze to, vybrat si pejska, který nám bude dobrým společníkem a kamarádem. Neměli jsme žádné úmysly ho připravovat na pracovní zkoušky, výstavy a uchovnění. V té době jsme byli naprostí začátečníci a vše okolo výcviku psů nám přišlo náročné. Vše se zlomilo, když bylo Jeffovi 7 měsíců a začal zlobit a prosazovat si své místo víc a víc. Přišel čas se rozhodnout, zda ho necháme, aby si dělal co chce a nebo to jeden z nás vezme do pevných rukou a začne s výcvikem pod vedením zkušené kynoložky v Psí škole.

Psí školu jsme navštěvovali půl roku a opouštěli jsme ji s poslušným Jeffem, který nejen že uměl základní i pokročilé povely, ale bravurně a s obrovskou chutí běhal a skákal Agility. Chytlo nás to natolik, že jsme zjišťovali informace o výcviku loveckých psů, pořizovali knihy, aporty, píšťalku a začali Jeffa v 1 roce připravovat na Podzimní zkoušky. Šlo to skoro samo, labradoři jsou velice inteligentní, učenliví psi, kteří jsou ochotni aportovat naprosto cokoliv a 25.6.2011 jsme absolvovali OVVR v I. ceně a 20.8.2011 Podzimní zkoušky v I. ceně s plným počtem bodů. V září 2012 jsme s Jeffem udělali další pracovní zkoušku a to SZVP rovněž v I. ceně. Výborně pracoval jak na vodě, tak i v rákosí, kde uplatnil svou obrovskou chuť pracovat. Jeff je zapsán jako pracovní pes v mysliveckém združení a pravidelně se účastní jak honů na vodní pernatou zvěř, tak honů na zvěř drobnou.

 

Jeden pes je prostě málo....

 

...a tak jsme si 1.10.2011 přivezli dalšího chlupatého člena rodiny a to hnědého labradora Leona. S ním už jsme měli jasno, lovecký výcvik a pokusit se i o nějaký ten výstavní úspěch, což byla pro nás dosud jedna velká neznámá. S Leonem jsme ve 3 měsících absolvovali tutéž Psí školu jako s Jeffem, ale o polovičku kratší, protože pak už jsme si začali vést výcvik podle našich zkušeností. Leon ve 3 měsících nosil jako aport bažanta bez jakýchkoliv potíží, poslouchal na slovo, ve vodě byl jako doma a i jeho jsme začali připravovat na lovecké zkoušky, které jsme chtěli absolvovat v loňském roce. Bohužel nám začal kulhat na přední tlapu a byla u něj diagnostikována DLK. Je po operaci obou loketních kloubů, ale naštěstí je moc šikovný a rekonvalescenci zvládal na jedničku. Po úplném uzdravení po operaci jsme i Leonka připravili v roce 2013 na dvoje pracovní zkoušky a to SZVP, které jsme úspěšně dokončili ve III. ceně a následně i PZ s plným počtem bodů v I. ceně a mám takový pocit, že tím jsme ještě se zkouškama nezkončili, protože oba kluci jsou pracovně nadaní a byla by škoda, neprolomit další mosty se zatím neznámými zkouškami, tak uvidíme...

...a samozřejmě i Leon bude zapsán jako posila v mysliveckém sdružení a bude aktivně využíván v myslivosti.

 

S Jeffem jezdíme na výstavy a postupně se my i kluci učíme a sklízíme, co jsme zaseli :o)